Data publikacji w serwisie:

Semantyczna Wyszukiwarka Medyczna

Zespół z Centrum Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we współpracy z firmą PWN, realizuje projekt semantycznej wyszukiwarki medycznej. Jest to przedsięwzięcie innowacyjne na skalę międzynarodową, które realizuje postulat natychmiastowego dostępu do sprawdzonej i zweryfikowanej wiedzy medycznej. Przeznaczony jest dla pracowników służby zdrowia, którzy często zmagają się z nadmiarem obowiązków i ograniczonym czasem.

Realizacja projektu obejmuje kilka kluczowych etapów. Jednym z nich jest proces anotacyjny, który polega na szczegółowym analizowaniu i oznaczaniu tekstów przez wykwalifikowanych specjalistów medycznych. Dzięki temu możemy zapewnić wysoką jakość i wiarygodność danych zawartych w naszej bazie. Następnie, wykorzystując zaawansowane techniki oparte o metody sztucznej inteligencji, tworzymy system wyszukiwania i rankowania treści, który efektywnie odpowiada na zróżnicowane zapytania użytkowników.

Projekt Semantycznej Wyszukiwarki Medycznej oferuje szerokie scenariusze użycia - od wsparcia w diagnostyce, poprzez pomoc w edukacji medycznej, aż po szybkie odnajdywanie aktualnych wytycznych i procedur leczenia. Baza wiedzy systemu jest stale aktualizowana, co zapewnia dostęp do najnowszych informacji i badań w dziedzinie medycyny. Artykuł opisujący projektowany moduł sztucznej inteligencji zaprojektowany specjalnie dla tego projektu można znaleźć w materiałach z 18. Konferencji FedCSIS w Warszawie.

Warto podkreślić, że Centrum Sztucznej Inteligencji UAM jest otwarte na inne wyzwania i współpracę z przedsiębiorcami poszukującymi innowacyjnych rozwiązań. Tak jak w przypadku naszej współpracy z firmą PWN, jesteśmy gotowi podjąć się projektów, które przynoszą rzeczywistą wartość społeczną i wpływają na poprawę jakości życia.