Zespół zastosowań szeregów czasowych

Zespół zajmuje się przede wszystkim prognozowaniem szeregów czasowych oraz systemami rekomendacji. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z przemysłem, w tym z firmami Lidl, Samsung, PWN, OLX i Allegro, gdzie pracowali m.in. nad systemami prognozującymi popyt i zapasy, nad inteligentnymi systemami głosowymi oraz systemami rekomendacyjnymi.

Kierownik zespołu

Zdjęcie portretowe dziekana Góreckiego

prof. UAM dr hab.

Tomasz Górecki

Profesor w Zakładzie Statystyki Matematycznej i Analizy Danych, WMI UAM. Jego zainteresowania badawcze obejmują metody sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz analizy szeregów czasowych. Jest autorem blisko 100 prac naukowych i 3 książek.

Członkowie zespołu

mgr

Robert Kwieciński

Magister matematyki realizujący doktorat wdrożeniowy na WMI we współpracy z Grupą OLX. Zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem modeli rekomendacyjnych ofert pracy. Ponadto, jako Senior Data Scientist, wspiera strategię cenową serwisu OLX poprzez wykorzystanie metod uczenia maszynowego.

mgr

Sławomir Pioroński

Magister matematyki, doświadczony Data Scientist, a także doktorant WMI w dziedzinie uczenia maszynowego, zajmujący się głównie analizą szeregów czasowych. Ponadto do jego zainteresowań należą sieci typu GAN. W wolnym czasie lubi brać udział w konkursach uczenia maszynowego (także z sukcesami).