Ogólne
-
POLygraph Polski Zbiór Danych o Fałszywych Informacjach
Z radością informujemy, że artykuł naukowy "POLygraph: Polski Zbiór Danych o Fałszywych Informacjach" został zaakceptowany na prestiżowe warsztaty WASSA Workshop@ACL Conference. Autorami artykułu są Daniel Dzienisiewicz, Filip Graliński, Piotr Jabłoński, Marek Kubis, Paweł Skórzewski i Piotr Wierzchoń. Publikacja ta stanowi znaczący postęp w wykrywaniu fałszywych informacji w języku polskim.
22.07.2024 -
Po co nam polskie LLMy?
27 czerwca, Adam Karolewski wraz z gośćmi spróbuje odpowiedzieć na to pytanie podczas MeetUp "ChatGPT - jak model językowy może zmienić świat?"
25.06.2024 -
nEMO - nowy zbiór danych mowy emocjonalnej w języku polskim
nEMO to symulowany zbiór danych mowy emocjonalnej w języku polskim nagrany z udziałem dziewięciu aktorów portretujących sześć stanów emocjonalnych: złość, strach, szczęście, smutek, zaskoczenie i stan neutralny.
25.04.2024 -
Zastosowanie Sztucznej Inteligencji w platformie Low-Code Development
W erze cyfrowej transformacji, gdzie innowacje technologiczne stają się kluczem do przewagi konkurencyjnej, Centrum Sztucznej Inteligencji UAM wyróżnia się jako lider w dziedzinie badań i rozwoju sztucznej inteligencji. Nasza współpraca z DomData AG sp. z o.o., nad rozwojem platformy low-code Ferryt, podkreśla znaczenie AI w modernizacji i optymalizacji procesów tworzenia ...
23.02.2024 -
Sztuczna Inteligencja - Dylematy. Areopag Uniwersytetów
16 lutego 2024 roku, prof. Krzysztof Jassem, wziął udział w panelu dyskusyjnym "Sztuczna Inteligencja - Dylematy" w ramach Areopagu Uniwersytetów.
21.02.2024 -
Przyjedziesz po mnie, czy przyjedziesz do mnie? Nowa metoda oceny opracowana we współpracy z Samsung R&D Institute Poland
Naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (dr Marek Kubis, dr Paweł Skórzewski) oraz z Samsung R&D Institute Poland (Marcin Sowański, Tomasz Ziętkiewicz) opracowali nową metodę oceny odporności systemów rozumienia języka naturalnego na błędy rozpoznawania mowy.
18.12.2023 -
Semantyczna Wyszukiwarka Medyczna
Zespół z Centrum Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, we współpracy z firmą PWN, realizuje projekt semantycznej wyszukiwarki medycznej. Jest to przedsięwzięcie innowacyjne na skalę międzynarodową, które realizuje postulat natychmiastowego dostępu do sprawdzonej i zweryfikowanej wiedzy medycznej. Przeznaczony jest dla pracowników służby zdrowia, którzy często zmagają się z ...
23.11.2023 -
O dobrej sztucznej inteligencji - Wykład inauguracyjny prof. Krzysztofa Jassema
W dniu inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024, prof. Krzysztof Jassem miał zaszczyt wygłosić wykład pt. "O dobrej sztucznej inteligencji".
4.11.2023 -
Pionierzy Innowacji: Członkowie Centrum Sztucznej Inteligencji na konferencji FedCSIS 2023 w Warszawie
W dniach 17-20 września 2023 roku, w Warszawie, miała miejsce konferencja FedCSIS. Wydarzenie to zgromadziło ekspertów z dziedziny Sztucznej Inteligencji z różnych zakątków świata. Członkowie Centrum Sztucznej Inteligencji uczestniczyli w tym wydarzeniu, prezentując swoje innowacyjne prace podczas konferencji.
30.09.2023 -
Czy "AI act" jest spóźnioną próbą regulacji rozwoju Sztucznej Inteligencji?
Podczas wywiadu w audycji "Studencki Patrol" Radia Afera, prof. Krzysztof Jassem omówił "AI act" - inicjatywę Unii Europejskiej mającą na celu regulację rozwoju i wykorzystania technologii Sztucznej Inteligencji (AI).
19.05.2023